Classic Header

{fbt_classic_header}

Breaking News:

latest

Έπεσε σαν μαχητής ο Ολυμπιακός! Ήττα 3-2 από τη Μπάγερν, το πάλεψε μέχρι το 90’ (ΒΙΝΤΕΟ)

Πάλεψαν και έχασαν ηρωικά οι ερυθρόλευκοι. Δεν τα κατάφεραν απέναντι στην Μπάγερν. Ο επιθετικός του Ολυμπιακού Ελ Αραμπί ...

Πάλεψαν και έχασαν ηρωικά οι ερυθρόλευκοι.
Δεν τα κατάφεραν απέναντι στην Μπάγερν.

Ο επιθετικός του Ολυμπιακού Ελ Αραμπί έβαλε φωτιά στο Καραϊσκάκης καθώς έβαλε μπροστά στο σκορ τον Ολυμπιακό κόντρα στη Μπάγερν Μονάχου στο 23ο λεπτό, στο μεγάλο ματς για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Το τελευταίο γκολ ενάντια στη Μπάγερν για ελληνική ομάδα είχε πετύχει πάλι παίκτης των «ερυθρόλευκων» το μακρινό 1980.

Η συνέχεια του ματς ωστόσο δεν ήταν ιδανική για τους ερυθρόλευκους.
Μέσα σε δέκα λεπτά η Μπάγερν κατάφερε να φέρει στα ίσα το ματς με ποιον άλλον; Τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι.
Γρήγορη αντεπίθεση για τη Μπάγερν Μονάχου και σουτ του Μίλερ οδήγησε στην ισοφάριση.
Η εξαιρετική απόκρουση του Σα, δεν ήταν αρκετή για να κρατήσει τον Πολωνό φορ μακριά από τα δίχτυα του Ολυμπιακού.

Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου για τις δύο ομάδες στο Φαληρικό γήπεδο.

Με την έναρξη του 2ου μέρους ο Ολυμπιακός έχασε δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες με τον Μασούρα και τον Μεριά.
Και όπως γίνεται συνήθως στο ποδόσφαιρο και απέναντι σε τόσο μεγάλες ομάδες, όταν δεν εκμεταλλεύεσαι τις ευκαιρίες σου το πληρώνεις.

Σε ένα σημείο που ο Ολυμπιακός είχε τον ρυθμό του παιχνιδιού η Μπάγερν Μονάχου κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ πάλι με τον Λεβαντόφσκι στο 61ο λεπτό.

Το παιχνίδι όμως είχε ακόμα πολύ «ψωμί». Δέκα λεπτά μετά ο Τολισό με σουτ από το ύψος της περιοχής έγραψε το 1-3 για τους Βαυαρούς.

Ο Ολυμπιακός είχε παλμό και 8 λεπτά μετά την ψυχρολουσία, και ύστερα από φάση διαρκείας, κατάφερε να μειώσει.
Ο Γκιγιέρμε έκανε σουτ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Νόιερ γράφοντας το 2-3.

Αυτό όμως έμελλε να είναι και το τελικό σκορ του παιχνιδιού καθώς στα λεπτά που απέμειναν οι ερυθρόλευκοι δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι παραπάνω από το ματς.