{fbt_classic_header}

Breaking News:

latest

Ερυθρόλευκο πάρτι με Λάζαρο και Γκερέρο! - Ολυμπιακός - Λουκέρνη 3-0 (ΒΙΝΤΕΟ)

- Πάρτι κάνει στο α' ημίχρονο ο Ολυμπιακός. Οι Πειραιώτες προηγούνται με 3-0 της Λουκέρνης με δύο γκολ του Λάζαρου Χρι...

-

Πάρτι κάνει στο α' ημίχρονο ο Ολυμπιακός.

Οι Πειραιώτες προηγούνται με 3-0 της Λουκέρνης με δύο γκολ του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου στο 10' και στο 33', ενώ στο 36' ο Γκερέρο πέτυχε το 3ο γκολ της ομάδας του.

Το πρώτο γκολ του Ολυμπιακού κόντρα στη Λουκέρνη για τον γ’ προκριματικό γύρο του Europa League ήρθε στο 10' από τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο, ο οποίος το πέτυχε με κεφαλιά – ψαράκι, έπειτα από εξαιρετική εκτέλεση κόρνερ του Κωνσταντίνου Τσιμίκα.

-

Το δεύτερο γκολ ήρθε στο 33'.
Η μπάλα στρώθηκε στον Φορτούνη μέσα στην περιοχή, αλλά στις αλλεπάλληλες προσπάθειες του για σουτ, του έβαλε κόντρα η αντίπαλη άμυνα με την μπάλα να στρώνεται στον Χριστοδουλόπουλο που εκτέλεσε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

-

Τρία λεπτά αργότερα, στο 36' ο Ολυμπιακός σκόραρε για τρίτη φορά στο α' ημίχρονο.
Ο Ποντέσε έσκαψε καταπληκτικά την μπάλα στην κάθετη κίνηση του Φορτούνη, αυτός κέρδισε στο τζαρτζάρισμα τον Σίντλερ, κατέβασε την μπάλα στη μικρή περιοχή και σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Γκερέρο για το 3-0 μέσα σε αποθέωση!