Classic Header

{fbt_classic_header}

Breaking News:

latest

Συγκλονιστική εμφάνιση της Μαρίας Μπελιμπασάκη- Ασημένιο μετάλλιο στα 400μ και πανελλήνιο ρεκόρ

- Μετά τα κορίτσια του επι κοντώ, νέα τεράστια επιτυχία για τον ελληνικό αθλητισμό, με την Μαρία Μπελιμπασάκη να κατακτάει το ασ...

-

Μετά τα κορίτσια του επι κοντώ, νέα τεράστια επιτυχία για τον ελληνικό αθλητισμό, με την Μαρία Μπελιμπασάκη να κατακτάει το ασημένιο μετάλλιο στα 400 μέτρα στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του Βερολίνου.

Η Μαρία Μπελιμπασάκη στον τελικό των 400μ. του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο.
Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια ήταν πρώτη μέχρι λίγα μέτρα πριν το τέλος, αλλά την προσπέρασε η Γίστινα Σβιέτι από την Πολωνία.

Τερμάτισε σε 50.45 επίδοση που αποτελεί νέο Πανελλήνιο ρεκόρ.
Το προηγούμενο ανήκε στη Φανή Χαλκιά από το 2004 και ήταν 50.56.

-
Η Γίστινα Σβιέτι τερμάτισε σε 50.41 κάνοντας ένα εντυπωσιακό ντεμαράζ στα τελευταία μέτρα του αγώνα.
Μάλιστα, η συγκεκριμένη επίδοση αποτελεί την καλύτερη για φέτος στην Ευρώπη.

Τρίτη ήταν η Ολλανδή Λισάν ντε Βίτε με 50.77.